PFRON wersja podstawowa RGBJesteś studentem ostatnich lat albo młodym absolwentem? Masz problem ze znalezieniem pracy? Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu młodych absolwentów, ale dla osób niepełnosprawnych, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Usamodzielnij się, zwiększ swoje szanse, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, którego pomysłodawcą jest Fundacja Sustinae.
phoca thumb l uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaJuż w najbliższą sobotę, 13 stycznia odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja nauka w pełni poświęcona najlepszym sposobom żywienia psów. W konferencji pod tytułem Konfrontacje różnych sposobów żywienia psów odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
phoca thumb s ur logoPo raz jedenasty, a na Uniwersytecie Rolniczym po raz szósty, zbierana jest karma dla psów i kotów – sucha i puszkowana, w tym weterynaryjna dla rekonwalescentów i przewlekle chorych oraz czyste posłania i zabawki.
phoca thumb s ur logoJuż dzisiaj, tj 5 grudnia 2017 r. w godzinach od 11:30 do 14:30 w Centrum Edukacji Gleboznawczej. Muzeum Gleb na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbywać się będzie Światowy Dzień Gleby.
logo ce 1Jesteś specjalistą, a może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w programowaniu? Już 5 grudnia Kraków stanie się stolicą branży IT. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie na grudniowej konferencji programistycznej Code Europe, topowi eksperci z najbardziej innowacyjnych firm z branży IT podzielą się unikalną wiedzą!
phoca thumb s ur logo15 listopada w godzinach od 8:30 do 19:00 na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego 
w Krakowie odbywać się będzie Krakowski Gis Day.
agh logo18 listopada na AGH odbędą się Targi Pracy organizowane dla studentów i młodych absolwentów. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić ponad 100 wystawców, zapoznać się z ich ofertami praktyk studenckich, staży oraz ofert pracy dla specjalistów, a także dowiedzieć się wszystkiego o działalności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
phoca thumb l uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaW najbliższą sobotę i niedzielę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbędzie się 4. Edycja Małopolskich Targów Żywności “Zasmakuj w UR”. Na uczestników będą czekały stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, porady żywieniowe, wykłady, warsztaty, występy artystyczne, wesołe miasteczko, konne przejażdżki, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami. Partnerem Strategicznym są Lasy Państowe.
galaxy 2519462 640Juz jutro w Krakowie oraz innych miastach Małopolski rozpocznie się niepowtarzalne święto nauki! Małopolska Noc Naukowców to jedna z największych imprez organizowana na rzecz popularyzacji nauki. Próżno szukać lepszej okazji, aby móc przyjrzeć się pracy naukowców z tak bliska, aby móc zapytać ich o to, o co zapytać na co dzień nie sposób. Tylko w jednym dniu w roku badacze będą tylko do Waszej dyspozycji, odpowiadając na dziwne i jeszcze dziwniejsze pytania. Bez wyjątku! Udział w tegorocznej edycji, jak co roku biorą udział: Uniwersytet Jagielloński oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica.
phoca thumb s ur logoJuż jutro, 29 września od godziny 18:00 aż do północy w siedmiu miastach Małopolski odbędzie 11. Małopolska Noc Naukowców. W tegorocznej edycji udział biorą wszystkie wydziału Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.
logo ignatianumW dniach 13-17 września na Akademii Ignatianum w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona arteterapii. Celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz poszukiwanie nowych inspiracji do pracy naukowej i terapeutycznej w tradycji. Uczestnika mi prelekcji i wykładów byli pionierzy tej dziedziny, terapeuci oraz sławni naukowcy.
phoca thumb m uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaAbsolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja i członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR działającego przy Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym, Piotr Janiec, otrzymał wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji” na międzynarodowej olimpiadzie. Finał konkursu odbył się 4 czerwca na Bałtyckim Federalnym Uniwersytecie im. I Kanta w Kaliningradzie.
festiwal nauki krakow 17Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie – kilkudniowe święto wiedzy, doświadczenia, piękna i harmonii – największe wydarzenie w regionie promujące wiedzę i wszechstronny rozwój. Tegoroczna, 17. edycja Festiwalu odbywa się w dniach od 22 do 27 maja, pod hasłem „w zgodzie z naturą” i zrzeszyła uczelnie oraz szkoły wyższe z Krakowa, instytuty naukowe PAN, a także władze miasta. Głównym organizatorem Festiwalu był Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
phoca thumb s uniwersytet rolniczy krakw   ikonka22 i 23 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie będzie można wziąć udział w dwóch imprezach. Prezentacje ofert gospodarstw agroturystycznych, smaków lokalnej i tradycyjnej żywności, wystawa zwierząt gospodarskich, warsztaty florystyczne i rękodzielnicze, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Te i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy odwiedzą XX Małopolską Giełdę Agroturystyczną oraz VI Targi Ogrodnicze. Całość odbywać się będzie na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
phoca thumb s uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaKrakowskie Dni Integracji ruszają już dziś! W tym roku po raz dziesiąty krakowskie uczelnie organizują wspólne przedsięwzięcie na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest to inicjatywa ośmiu uczelni, dzięki której oferta edukacyjna dla studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności jest coraz bogatsza.
pk logoJuż 30 marca na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki odbędą się Dni Otwarte, które są corocznie organizowane dla przyszłych kandydatów na studia. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zwiedzić wszystkie wydziały uczelni, wziąć udział w wykładach, a także prezentacjach.
agh logo1Już 21 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przed kandydatami niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej kierunki, na których możecie studiować w AGH, spotkać się ze studentami i naukowcami, dowiedzieć się, czym się zajmują na co dzień w swojej pracy badawczej, a także zwiedzić najpiękniejszy kampus w Krakowie.
logo ignatianumJuż 5 kwietnia w środę odbędzie się Dzień Otwarty Akademii Ognatianum w Krakowie. W programie oprócz zapoznania się z ofertą uczelni, wykładowcami i opiniami studentów, przewidziane są także konkursy z nagrodami w postaci biletów do kina.
logoupUniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 marca 2017 r. w budynku głównym Uczelni przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie, w godz. od 9 00 do 14.00.
ujJuż w marcu rusza cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykłady będą organizowane aż do maja, a ich tematyka będzie obejmować zagadnienia z zakresu astronomii, badań kosmicznych i wielu innych. W cyklu wykładów „Bliżej Nauki” udział może wziąć każdy.