uek_logoSpotkaniem informacyjnym dla studentów pierwszego roku rozpocznie się rok akademicki na finansowanym ze środków Unii Europejskiej kierunku Informatyka Stosowana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 1 października o godzinie 14 w sali nr 9 Pawilonu Sportowego spotkają się wszystkie strony bezpośrednio zainteresowane powodzeniem realizacji projektu.
 
Władze uczelni reprezentować będzie Rektor - prof. dr hab. Roman Niestrój oraz Dziekan Wydziału Zarządzania prof. UEK dr hab. Paweł Lula. Ze strony Partnera Projektu – Stowarzyszenia „Edukacja dla Przedsiębiorczości” – szczegóły przedstawi prezes dr Lesław Piecuch, Koordynator Projektu. W spotkaniu weźmie również udział 340 studentów kierunku zorientowanego ściśle na współpracę z biznesem. Będzie to także dla nich możliwość kontaktu z przedstawicielami firm działających w sektorze IT w Małopolsce.
 
Przedstawiciele tych firm zaprezentują możliwości zawodowe leżące przed przyszłymi absolwentami Informatyki Stosowanej, jak również oczekiwania zawodowe przyszłych pracodawców.
 
Kierunek Informatyka Stosowana to nowość w ofercie edukacyjnej UEK w Krakowie. Podstawowym założeniem kierunku jest wykształcenie absolwenta nie tylko w zakresie specjalistycznej wiedzy informatycznej, ale także przygotowanie go do zastosowania nabytych umiejętności w świecie współczesnej gospodarki. Dzięki temu absolwenci trzyletnich studiów I stopnia przygotowani będą do pracy w sektorze nowoczesnych technologii wspierających zarówno największe ponadnarodowe korporacje jak i sektor małych i średnich przedsiębiorstw.
 
W programie studiów znajdą się zajęcia z zakresu wiedzy informatycznej:
• budowa baz danych,
• administracja systemami i sieciami komputerowymi,
• projektowanie systemów i aplikacji komputerowych,
a także obowiązkowe zajęcia z podstaw takich dziedzin jak:
• ekonomia,
• rachunkowość,
• organizacja i zarządzanie
• czy elementy prawa gospodarczego.
 
Jako uzupełnienie każdy ze studentów wybierać będzie mógł z szerokiej gamy dodatkowych przedmiotów specjalnościowych, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
 
Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu organizacji kierunku w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne są całkowicie bezpłatne. Unijna dotacja pozwala również na wynagradzanie studentów w ramach płatnych staży, bezpłatny dostęp do specjalistycznych programów dla wszystkich studentów oraz szereg udogodnień dla studentów niepełnosprawnych.
Spotkanie poprowadzi Specjalista ds. merytorycznych Projektu, dr Dariusz Dymek.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->