agh-logo11 kwietnia b.r. Akademia Górniczo-Hutnicza oczekuje wszystkich ciekawych tego, co dzieje się w jej murach. Tego dnia będziecie mogli poznać ofertę kształcenia uczelni: kierunki i specjalizacje, dzięki którym można zdobyć atrakcyjną, dobrze płatną pracę. Dowiecie się o stypendiach socjalnych, naukowych oraz o wymianach zagranicznych.

 

AGH, opierając się na swej bogatej historii, wciąż unowocześnia ofertę dydaktyczną i bazę naukową, nie zapominając o odpowiedniej infrastrukturze. Obecnie realizowanych jest wiele inwestycji, m.in. Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Centrum Informatyki, Centrum Energetyki. AGH należy do tych, którzy wyznaczają nowe trendy, dzięki temu jej studenci uczą się od wybitnej kadry specjalistów, a zdobytą wiedzę pogłębiają w nowoczesnych laboratoriach oraz podczas praktyk i zagranicznych staży. A wszystko po to, aby kształcić wysokiej klasy inżynierów gotowych podbić rynki pracy. Akademia Górniczo-Hutnicza to jedna z najlepszych europejskich uczelni. Potwierdzeniem tego faktu jest jej członkostwo w prestiżowej organizacji T.I.M.E. - Top Industrial Managers for Europe, skupiającej elitę europejskich uniwersytetów technicznych.

 

Na studentów czeka największy akademicki kampus w Polsce, a w nim 9 tys. miejsc w 20 domach studenckich. Na jego terenie znajdują się m.in. basen, hala sportowa, korty tenisowe, boiska. Pokoje w domach studenckich zapewniają dostęp do internetu oraz telewizję kablową. Każdy studiujący znajduje się pod opieką lekarzy i specjalistów z Centrum Diagnostyczno-Medycznego SCANMED.

 

AGH jest uczelnią przyjazną osobom niepełnosprawnym. Zapewnia nie tylko specjalnie zaadaptowane windy czy podjazdy, ale także nowoczesny, mieszczący się w środku kampusu akademik w pełni przystosowany dla osób poruszających się na wózkach oraz pokoje dla nie(do)słyszących z sygnalizacją świetlną zamiast dzwonka. Dodatkowe wsparcie zapewnia tłumacz języka migowego. A ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, nasi niepełnosprawni studenci mogą uprawiać szermierkę czy koszykówkę w specjalnie zorganizowanych w tym celu sekcjach.

 

Jeżeli wydaje Wam się, że przez zaległości z matematyki, chemii czy fizyki uczelnia techniczna nie jest dla Was wiedzcie, że AGH wyrównuje szanse. Dzięki specjalnym kursom "Roku zerowego" oraz platformie e-learningowej Wasza wiedza z przedmiotów ścisłych znacznie poprawi się.

 

W myśl cytatu z polskiej komedii "... przecież Kopernik była kobietą …", uczelnie techniczne to nie tylko męska domena. W tym celu w ramach Dnia Otwartego odbędzie się skierowana tylko do kobiet akcja "Dziewczyny na politechniki". W ubiegłym roku odwiedzające AGH kandydatki mogły poznać kobiety naukowców, przedstawicielki licznych kół naukowych oraz organizacji studenckich. Ponadto mogły zwiedzić "od kuchni" nowoczesne laboratoria uczelni.

 

Życie studenta AGH to nie tylko nauka. To też zabawa, sport i rozwijanie własnych zainteresowań. To liczne kluby: żeglarski, speleologiczny, taneczny, sportowy, a także rajdy, bale i najlepsze w mieście koncerty. AGH potrafi i lubi zaskakiwać. Przekonajcie się sami podczas Dnia Otwartego! Jest już tradycją, że corocznie podczas tego dnia AGH przygotowuje coś niecodziennego. Do zobaczenia w AGH!

 

PROGRAM

1 kwietnia 2011 r. (piątek)

Gmach Główny AGH (pawilon A-0)

al. A. Mickiewicza 30, Kraków



godz. 9.30 - 9.55

koncert orkiestry reprezentacyjnej AGH

 

godz. 10.00 - 10.20

 

Aula Główna AGH (paw. A-0, I piętro) - przywitanie uczestników przez Prorektora AGH ds. kształcenia prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kąkola

 

godz. 10.20 - 11.00

Aula Główna AGH (paw. A-0, I piętro) - prezentacja Uczelni

 

godz. 11.00 - 14.30

 

Gmach Główny (paw. A-0), zwiedzanie oraz prezentacja oferty dydaktycznej na poszczególnych stoiskach Wydziałów AGH, Działu Nauczania i organizacji studenckich

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE

- kryteriów przyjęć na studia w roku 2011/2012

- Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH"

- programu i przebiegu studiów

- kursów Roku Zerowego

- spraw bytowych studentów

- organizacji studenckich, kół naukowych i rozrywki

godz. 11.00 - 14.00

 

Indywidualne zwiedzanie

- Muzeum Historii i Techniki AGH - pawilon C-2, V piętro

- Muzeum Geologicznego - pawilon A-0

godz. 12.00

 

Aula (pawilon U-2, ul. Reymonta 7) - prezentacja zasad rekrutacji na studia w AGH podczas wykładu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej

godz. 14.30

Zakończenie Dnia Otwartego

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->