phoca_thumb_s_sudoku21-letni student Politechniki Krakowskiej zdobył mistrzostwo świata w sudoku. Zawody odbyły się w miniony weekend na Słowacji.

- Jan Mrozowski został mistrzem świata w sudoku. Na zakończonych w niedzielę 26 kwietnia IV mistrzostwach świata reprezentant Polski zdobył złoty medal.

Mrozowski ma 21 lat, studiuje budownictwo na Politechnice Krakowskiej i jest wielokrotnym mistrzem Polski w sudoku. Drugie miejsce zajął Branko Ceranic z Serbii, a trzeci był Robert Babilon z Czech - napisał na Alert24 pan Jacek.
Pozostali Polacy uplasowali się na dalszych miejscach: Jacek Kozicki i Michał Karwański (48.), Przemysław Dębiak (75.), Agnieszka Buczma (80.) oraz Tomasz Krajewski (85.).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Słowacja przed Czechami i Serbią. Polska zajęła 14. miejsce.

Matematyczna łamigłówka ma miłośników na całym świecie. W mistrzostwach wzięło udział blisko 130 osób z 28 krajów z całego świata.

Cyfrowe rozgrywki odbywały się od 24 do 26 kwietnia w Żylinie na Słowacji.

źródło: Alert24.pl